X
تبلیغات
وب سلامتwww.websalamat.blogfa.com

وب سلامتwww.websalamat.blogfa.com
 
قالب وبلاگ
خواص عرق خارشتر


از این گیاه علاوه بر ترنجبین  عرق موسوم به عرق خارشتر تهیه می کنند .خارشتر دارای خاصیت درمانی به شرح ذیل می باشد:

درمان کننده کلیه و مجاری ادارو دفع کننده سنگ کلیه و مثانه می باشد .ضماد خار شتر درمان کننده بواسیر و زخمهای مقعدی می باشد .خاکستر خار شتر التیام دهنده و ترمیم کننده جراحات و زخمها می باشد .شستشو دهنده كليه:- سنگ شكن كليه و مثانه-  ضد سياه سرفه و تب و لرز-  مفيد براي سرماخوردگي

  طريقه مصرف : 

   به صورت غليظ در دفعات مكرر استفاده گردد.خارشُتُر (نام علمی Alhagi maurorum) گیاهی است پایا از خانواده پروانه‌داران (Papilionaceae یا Fabaceae) از زیرخانواده باقالاها (Faboideae) و یکی از بنشن‌ها بشمار می‌رود. نام دیگر آن علف ترنجبین است.میوه این خانواده ناشکوفا است. بوته‌های آن نیمه‌درختچه‌ای و نیمه‌چوبی است که تا ارتفاع 50 تا 150 سانتی‌متر می‌رسد. ساقه‌های آن سبزرنگ با خارهای تیز نوک‌زرد است.

[1] ادرارآور و ضد سیاه‌سرفه و تب و لرز است.[2] کاسبرگ آن بدون کرک، زنگ‌مانند و با پنج دندانه مثلثلی کوتاه نوک تیز است. دانه‌های آن در درون نیامک پهلوی هم قرار دارند.

[3]خارشتر از نظر پزشکی سنتی دارای طبع سرد است و برای رفع صفرا و سنگ کلیه و مثانه مؤثر است. [4]خارشتر یکی از علوفه های خوراکی برای دامها بویژه بزها است.

[5] این گیاه مقاوم به سرما و دارای ریشه عمیق است و به آب کمی نیاز دارد. خارشتر برای گیاهانی مانند غلات و چغندر به عنوان علف هرز بشمار می‌آید.ریشه‌های خارشتر گاه تا ژرفای 5 تا 7 متر هم می‌رسد. میوه‌ آن را ترنجبین (تَراَنگَبین) می‌نامند که به معنی عسل تر است. [6]این گیاه در شوره‌زارهای ایران، عربستان، صحرای سینا، سوریه و هند و پاکستان تا ارتفاع 400 متری از سطح دریا می‌روید.[ دوشنبه 1391/01/14 ] [ 22:30 ] [ داش محمد ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

در قرآن، دستورات حکیمانه ای درباره حفظ سلامت و بهداشت شخصی و تغذیه وجود دارد.امامان معصوم علیهم السلام و اولیاء دین به تمامی منافع و ضررهای جسمی و روانی خوردنیها و آشامیدنیها توجه داشته اند و به یادآوری عوارض معنوی و جسمانی مواد غذایی پرداخته اند.

امام علی (ع)می فرماید:

اَلصِّحَّةُ اَفضَلُ النِّعَمِ؛
سلامتى بهترين نعمت است.

  • دانلود فیلم
  • قالب وبلاگ